SOL SABİT
SAĞ SABİT
BAŞLIK ÜSTÜ

Aydın'da pis koku kaynağı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aydın'da pis koku kaynağı
Efeler’de bazı mahallelerde yoğun şikayetlere neden olan kötü koku ile ilgili olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden yazılı açıklamada bulunuldu.
SPOT ALTI

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde Efeler’de vatandaşların yoğun şikayetlerine neden olan kötü kokuların sebebinin Aydın Valiliği’nin açıklamasının aksine Zindanderesi’nde çıkan yangın olmadığı belirtildi. Konuyla ilgili olarak ayrıca değerlendirmede bulunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise açıklamasında, “Bu kokunun yangın ile hiçbir ilgisi yoktur. Koku, tamamen jeotermalden kaynaklanan bir kokudur” dedi. 

 “KÖTÜ KOKUYA SEBEP OLACAK YANGIN TESPİT EDİLMEDİ”
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Değerli Aydınlılar, ‬ Şehir merkezimizde vatandaşlarımızın yoğun olarak hissettiği kokuyla ilgili olarak saat 20.15'ten itibaren iletişim merkezimize bir çok ihbar gelmiştir. Şikayetler üzerine İtfaiye Daire Başkanlığımızca verilen bilgiye göre kokuya sebep olacak bir yangın tespit edilmemiştir. Saat 21:30 civarlarında Zindan Deresi yakınlarında küçük bir alanda ot ve inşaat artığı tutuştuğu tespit edilmiştir. Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından anında müdahale edimiş ve söndürülmüştür. Hissedilen gaz kokusunun Zindan Deresinde yaşanan olayla bir ilgisi yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

“KOKUNUN KAYNAĞI GAZDIR”  
Öte yandan konuyla ilgili olarak açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ise kökü kokunun sebebinin jeotermal kaynaklı olduğunu belirtti. Çerçioğlu açıklamasında, “Bu kokunun yangın ile hiçbir ilgisi yoktur. Koku, tamamen jeotermalden kaynaklanan bir kokudur. Allah’a şükür jeotermal kokusu ile ateşten çıkan kokuyu ayırt edebilecek durumdayız. Aydın’da daha önce de çok ciddi yangın olayları gerçekleşmiştir. Hiçbir zaman böyle bir koku duyulmamıştır. Bu kokunun kaynağının ‘gaz’ olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu. 

 

DETAY ALTI
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aydın'da kokunun nedeni çöp yangını!Önceki Haber

Aydın'da kokunun nedeni çöp yangını!

Mehmet Yüzügüler'in adı Nazilli'de yaşatılacakSonraki Haber

Mehmet Yüzügüler'in adı Nazilli'de yaşat...

Yorum Yazın

Milli heyecana Çerçioğlu jesti!
Nazilli'de sıcak gelişme!
Nazilli Uğur Soğutma'dan kayyum kaldırıldı
Aydınlı Kardelen'i kaybettik!
Aydın için kritik uyarı!
Başkan Özcan’dan Yusuf’a yardım eli
Özlem Çerçioğlu'ndan şampiyona tebrik
Aydın'da bıçaklı kavga: 3 ağır yaralı
HABER SAYFA ALTI

Başka haber bulunmuyor!