SOL SABİT
SAĞ SABİT
BAŞLIK ÜSTÜ

Suyun pahalı olmasının nedeni Mustafa Savaş'tır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Suyun pahalı olmasının nedeni Mustafa Savaş'tır
MUSTAFA SAVAŞ BENİ ÇOK GÜLDÜRDÜ
SPOT ALTI

(SİMGE ATA)Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu, Cumhur İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Parti'li Mustafa Savaş'ın "Su faturalarına yüzde 50 indirim yapacağız. 5 yıl da zam koymayacağız" sözleri üzerine Yeni Haber Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Elektrik ve suya gelen zamların sebebinin AK Parti iktidarı olduğuna işaret eden Çerçioğlu, "Mustafa bey beni çok güldürdü. O kadar çok güldürdü ki... Kendisi iktidar partisi milletvekili olduğunu unutmuş herhalde. Su pompaları elektrikle çalışıyor, kendisi iktidar milletvekili olarak belediyelerin kullandığı elektriği bedava yapsın. Belediyeler de vatandaşın kullandığı suyu ücretsiz versin” dedi.

AK Partili Mustafa Savaş'ın su faturalarında yüzde 50'lik indirim çıkışına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu'ndan yanıt gecikmedi. Yeni Haber'e özel açıklamalarda bulunan Özlem Çerçioğlu, artan fatura ücretlerinin sebebi olarak Mustafa Savaş'ı gösterdi.

BUNUN SEBEBİ MUSTAFA SAVAŞ’TIR

Bundan yaklaşık 8-9 ay önce "Su da elektrik de bedava olsun" dediğini hatırlatan Çeçioğlu, Mustafa Savaş'ın yüzde 50 indirim çıkışının yersiz olduğunu ifade etti. O sözlerini yineleyen Çerçioğlu, "Bildiğini gibi suyu kuyulardan elektrikle çekiyoruz. Belediyelerin kullandığı elektrik bedava olursa suyu da vatandaşımıza ücretsiz veririz. (Aydın bu yönden çok avantajlı çünkü Aydın’da elektrik üretiliyor. Bunun bir faydası olsun bari biz Aydınlılara) Türkiye'de büyükşehirlerin içinde suyu en uygun fiyata veren belediyelerden biriyiz. Eğer Mustafa Savaş suya pahalı diyorsa bu AKP iktidarı yüzündendir. Bunun sebebi elektriğe gelen zamlardır. AKP'nin elektriğe yaptığı zamlardır. Bakın elektriğe yüzde 103 zam geldi. Bunun sebebi AKP iktidarıdır. Mustafa Savaş'tır. Mustafa bey çok güldürdü beni. O kadar çok güldürdü ki. Kendisi iktidar partisi milletvekili olduğunu unutmuş herhalde. İktidar partisi milletvekili olduğunu hatırlatıyorum kendisine" diyerek hiç değilse suyu çıkartmak için kullanılan ve suyun maliyetini oluşturan elektriğin bedava olması gerektiğini savundu.

"ÖNCE VERMİŞ OLDUKLARI SÖZLERİ TUTSUNLAR"

Çiftçinin yüksek girdi maliyetleri yüzünden üretemez hale geldiğini dile getiren Çerçioğlu, bu ayki su faturalarında vatandaşı indirim beklediğini kaydetti. "Biz bu ay suya yüzde 7 indirim yaptık.(Ama Mustafa Bey siz elektriğe yüzde 103 zam yaptınız) Bu hayat pahalılığının sebebi Mustafa Savaştır. Önce vermiş olduğu sözleri hatırlatmak lazım onlara. Hani, bölge hastanesi nerde? Adliye sarayı yapılacaktı. Nerde? Hava alanı nerde? Önce vermiş oldukları sözleri tutsunlar." dedi.

"GELSİN BİZ ONA ANLATALIM"

Savaş'ın "Sosyal belediyecilik adı altında verilen hizmetlerin maliyetini faturalardan çıkarıyorlar. Ellerini vatandaşın cebinden çıkarsınlar" sözlerine de sert tepki gösterdi Çerçioğlu. "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktalar. Gelsin biz ona anlatalım. Öğrenmiş olur. Vatandaşa da yanlış bilgi vermemiş olur. Sudan da belediyeler herhangi bir para kazanmamaktadır" dedi.  AK Parti ve MHP belediyelerin kullandığı elektriğin ücretsiz olması gerektiğini bundan 6 ay önce ifade ettiğini hatırlatan Çerçioğlu, buna bağlı olarak vatandaşa suyu ücretsiz verilebileceğini söyledi.

Çerçioğlu, elektrik ve doğal gaza yapılan zamların bir an önce geri alınmasını söyledi.

 MUSTAFA SAVAŞ NE DEMİŞTİ?

Cumhur İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Parti'li Mustafa Savaş, kamuoyunda da büyük yankı uyandıran açıklamayı Nazilli ziyareti esnasında yapmıştı. "Vatandaşın cebinden elimizi çekeceğiz. Biz bütçeyi dahi iyi yöneteceğiz. 31 Mart yerel seçimini inşallah alacağız. Nisan ayında belediye meclisinde alacağımız ilk karar su ücretleriyle ilgili olacak. Su ücretlerini yüzde 50 indireceğiz" demişti.

 

DETAY ALTI
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çerçioğlu'ndan Umurlu esnafına sabah ziyaretiÖnceki Haber

Çerçioğlu'ndan Umurlu esnafına sabah ziy...

Ümmet Akın, Kurtuluş Mahallesinin sorunlarını dinlediSonraki Haber

Ümmet Akın, Kurtuluş Mahallesinin sorunl...

Yorum Yazın

Milli heyecana Çerçioğlu jesti!
Nazilli'de sıcak gelişme!
Nazilli Uğur Soğutma'dan kayyum kaldırıldı
Aydınlı Kardelen'i kaybettik!
Aydın için kritik uyarı!
Başkan Özcan’dan Yusuf’a yardım eli
Özlem Çerçioğlu'ndan şampiyona tebrik
Aydın'da bıçaklı kavga: 3 ağır yaralı
HABER SAYFA ALTI

Başka haber bulunmuyor!